1509735971
Pasztet Podcast

Advertise on podcast: Pasztet Podcast

This podcast has
31 episodes
Language
Polish
Explicit
No
Date created
2020/04/23
Latest episode
2023/06/02
Average duration
47 min.
Release period
61 days

Description

Pasztet podcast, czyli feministyczny głos w Twoim domu! Oto Ciocia Pasztet raz solo a raz w duecie zastanawia się nad feminizmem, macierzyństwem, siostrzeństwem oraz nad tym, jak współcześnie być kobietą i nie strzelić sobie w łeb. W międzyczasie poleca książki oraz seriale. #feminizm #kobiety #siostrzenstwo #macierzynstwo

Unlock Pasztet Podcast podcast Email contact info,
Listeners & Audience details

Email contact information

Direct podcast contact details

Listeners

Audience numbers & engagement insights

Audience details

Podcast Insights

Podcast episodes

Check latest episodes from Pasztet Podcast podcast


31. Pasztet X Danuta Awolusi, czyli rozmowa o książce "Maria musi wszystko zmienić"...
2023/06/02
Zapraszam do wysłuchania odcinka poświęconego książce obyczajowej Danuty Awolusi "Maria musi wszystko zmienić". To opowieść o wychodzeniu ze starych schematów, ale nie z powodu chęci zmian, tylko dlatego, że te zmiana nas dopada niespodziewanie i zmusza do zmiany kierunku, w którym podąża nasze życie. Podczas lektury poznacie zarówno Marię jak i jej rodzinę, a więc tytułową bohaterkę, która jest w kłopotach. Przed nią dużo "pierwszych razów" na które nie jest gotowa, ale nie ma wyboru musi im sprostać. Bardzo dobrze czyta się o kolejnych wyzwaniach które stają zarówno przed nią jak i jej bliskimi. Polecam tę książkę, bo to dobrze napisana rzecz, która jest też pewnym portretem obecnych czasów. Podcast powstał we współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona. #reklama #czwartastrona #mariamusiwszystkozmienic Jeśli spodobał Ci się ten odcinek to zapraszam na moje social media: Facebook Insta Blog
30. Pasztet X Matylda Kozakiewicz rozmawiamy o tym, na co naprawdę mamy wpływ na podstawie książki "Pozornie wolny umysł" jej autorstwa.
2023/05/19
Czy nasze decyzje należą do nas? Na co mamy wpływ tak naprawdę? Czy możemy zmienić zdanie? Matylda Kozakiewicz, znana w internecie jako Segritta, to psycholożka i edukatorka, która odpowiada na to pytanie w swojej najnowszej książce "Pozornie wolny umysł. Psychologia wpływu i manipulacji". Z Matyldą rozmawiamy o tym, jak wielki wpływ mają na nas inni i jak wiedza o tych zachowaniach może nas ustrzec przed bezmyślnym kopiowaniem danych zachowań. Dzięki tej lekturze nie kupisz na zapas papieru toaletowego i nie staniesz w kolejce po paliwo i już nigdy nie będziesz się zarzekać, że na Ciebie reklamy nie działają. Książkę można kupić w wersji papierowej oraz elektronicznej TUTAJ Segrittę znajdziecie na Instagramie, polecam także zapisać się jaj jej newsletter - tutaj trzeba czujnie śledzić jej insta, by wiedzieć, kiedy to zrobić. Ja nazywam się Katarzyna Barczyk-Matkowska i w sieci działam jako @ladypasztet, a ten podcast możecie wesprzeć w serwisie Patronite.pl
29. Maria Mazurek X Pasztet w rozmowie o książce "Panie Przodem", czyli o tym czy płeć wciąż ma znaczenie w Polsce
2023/05/10
Dziś do rozmowy zaprosiłam Marię Mazurek, współautorkę książki "Panie Przodem", którą napisała wraz ze swoim partnerem Wojciechem Harpulą. "Panie przodem. O co walczą kobiety i mężczyźni we współczesnej Polsce" to zbiór 10 wywiadów z bardzo różnymi gośćmi, którzy ze swojej perspektywy zastanawiają się nad tym, jakie znaczenie ma płeć. Znajdziemy tutaj rozmowy za równo z osobami, które określają się jako feministki jak i z mężczyznami, którzy pragną budować męską społeczność. Myślę, że warto podkreślić różnorodność tej książki. O tym, jak powstała, co było inspiracją rozmawiam z jej współautorką Marią Mazurek. Materiał sponsorowany przez Wydawnictwo Zank Literaturanova #reklama Jeśli spodobał Ci się ten odcinek możesz mi o tym napisać na Instagramie albo na Facebooku lub wysłać maila. Możesz także wesprzeć moją działalność w serwisie Patronite.pl
28. Pasztet X Mataja, czyli rozmowa o tym czy warto mieć dzieci i jak nie stać się ofiarą intensywnego macierzyństwa
2023/05/03
Do rozmowy o roboczym tytule "czy warto mieć dzieci" zaprosiłam gwiazdę macierzyńskiego internetu, czyli Mataję - Alicję Kost. Tej autorki książek o macierzyństwie i bloga o rodzicielstwie nie trzeba nikomu przedstawiać. Nagrałyśmy rozmowę o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą presja związana z macierzyństwem i pewnymi trendami, które co rusz obiegają internet. Z tej rozmowy dowiesz się również, o ile jeszcze tego nie wiesz, jakie jest ulubione ciastko Alicji. Zapraszam do słuchania! Alicję znajdziesz na na jej blogu oraz na instagramie. A ja zapraszam oczywiście na swojego bloga oraz na mój profil na instagramie. Jeśli spodobał Ci się ten odcinek i chcesz wyrazić swoją wdzięczność to możesz dodać gwiazdkę lub ocenę tego odcinka np. na Spotify lub w innym miejscu, gdzie lubisz słuchać podcastów. Możesz także postawić mi wirtualną kawę na owsianym na portalu Ko-Fi lub wesprzeć cyklicznie na Patronite.pl
27. Pasztet X Stowarzyszenie Bez, czyli o rozmowa o zagrożeniach związanych z prostytucją i pracą w pornografii
2023/03/09
Do tego odcinka podcastu zaprosiłam Olę i Gabe ze Stowarzyszenia BEZ, które pomaga osobom pracującym w przemyśle seksualnym lub chcą przestać pracować i szukają wsparcia. Stowarzyszenie edukuje na temat zagrożeń na rynku pracy, na które wkraczają młode kobiety. Jest przyjazną przestrzenią dla osób, które chcą opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z pracą w tej branży.  Zapraszam do wysłuchania odcinka i do przejrzenia aktywności Stowarzyszenia BEZ w internecie. https://stowarzyszeniebez.org/ https://www.facebook.com/stowarzyszenie.bez https://www.instagram.com/stowarzyszenie.bez/ #feminizm #prawakobiet #przemocwobeckobiet
26. Pasztet X Ewa Kaleta, czyli rozmowa o macierzyństwie 3 lata później...
2023/02/15
Rozmawiamy z Ewą, o tym jak ewoluuję miłość do dziecka z hormonalnej burzy do intelektualnej rozkminy. O jęczeniu, rzucaniu się na podłogę i o teatrze. Czy da się marzyć będąc matką? Co się zmieniło i jak to ogarnąć? Każda z nas ma swoją historię i strategię. Zapraszam do wysłuchania nietypowej macierzyńskiej rozmowy. Pierwszą część rozmowy możecie odsłuchać tutaj: https://open.spotify.com/episode/5MMHQucepSb3nSt34cAZuA?si=a849358f73094026 Ewa ma także swój własny podcast - Balkoniara - do odsłuchania tutaj: https://open.spotify.com/episode/0clXdf8WeKqznx9Vx4At7h?si=14524921c1ff4187 Jeśli spodobał się Wam ten odcinek to możecie mnie lub Ewę wesprzeć na Patronite.pl, zostawiam Wam linki pod opisem podcastu. Patronite Lady Pasztet: https://patronite.pl/ladypasztet Patronite Ewy Kalety: https://patronite.pl/ewakaleta
25. Pasztet X Violetta Rymszewicz, czyli rozmowa o tym "Ile kosztuje żona?"
2022/11/14
Dzisiejsza rozmowa toczy się wokół książki Violetty Rymszewicz „Ile kosztuje żona? Mroczne sekrety rynku małżeńskiego."  Zastanawiamy się nad tym ile patriarchatu jest w instytucji małżeństwa? Czy kobiety wciąż mają złudzenia co do miłości romantycznej? Dlaczego mężczyźni szukają kobiet w katalogach? Jak bardzo są napięte relacje między płciami? Posłuchajcie tej rozmowy, w której udało się nam poruszyć bardzo wiele ciekawych wątków łącznie z tym, że zastanawiamy się czym jest feminizm 2022. Nie zawsze się zgadzając! Violetta Rymszewicz autorka książki "Ile kosztuje żona?"- cyklu reportaży o tym, czy stara  instytucja małżeństwa wymaga zmian i o tym, czy kobietom opłaca się  małżeństwo? Oprócz pisania pracuje z kobietami planując ich kariery i ścieżki edukacyjne. Prowadzi  szkolenia. Więcej informacji na stronie: https://violettarymszewicz.com Ten odcinek powstał we współpracy w Wydawnictwem ZNAK #współpraca #reklama #ilekosztujezona Książkę można zakupić tutaj: https://www.empik.com/ile-kosztuje-zona-violetta-rymszewicz,p1318940059,ksiazka-p
24. Pasztet X Beata Meinguer-Jedlińska, czyli o tym, dlaczego poród boli i co można z tym zrobić?
2022/07/16
Dzisiejszą gościnią podcastu jest inicjatorką Błękitnego Porodu, Beatą Meinguer-Jedlińska. Cieszę się, że w końcu zabrałyśmy się za temat PORODU, bo to jest temat, który regularnie powraca i wzbudza duże zainteresowanie wśród moich obserwatorek i słuchaczek. Wypytałam Beatę o poród i towarzyszący mu ból: jakie spełnia funkcje, co oznacza czy jest konieczny? Oraz na koniec, czy można sobie z nim poradzić? Próbowałyśmy zastanowić się skąd tyle lęku wokół historii porodowych i czy to, czego doświadczyły np. nasze mamy musi być naszym doświadczeniem. Zapraszam Was do wysłuchania tej rozmowy i do lektury jej najnowszej książki  "Błękitny poród rodzinny". To książka skierowana zarówno do kobiet w ciąży i ich partnerów, czy też partnerek. Autorzy zaplanowali taki rozkład treści, żeby można było przegadać wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące ciąży, połogu i pierwszych chwil dziecka na świecie.  Książkę możecie kupić tutaj: https://bit.ly/3aVLBmx Zapraszam też do odwiedzenia portalu https://rownowazni.trefl.com/, gdzie znajdziecie ciekawe teksty dla rodziców :) Ten podcast powstał we współpracy z Wydawnictwem Trefl, który jest wydawcą książki "Błękitny poród rodzinny". #współpraca 
23. Pasztet X Magdalena Komsta z bloga Wymagajace.pl, czyli o połogu i czwartym trymestrze ciąży...
2022/04/05
Wraz z specjalistką Magdaleną Komstą, autorką bloga Wymagajace.pl i oraz książki "Czwarty trymestr" zastanawiamy się co się zmieniło na przestrzeni lat w postrzeganiu połogu i położnicy. Dlaczego teraz jest trudniej niż kiedyś, chociaż powinno być łatwiej? Czy kultura indywidualizmu oraz porównywanie się odbiera nam radość z bycia matką? Jak przygotować siebie i innych do połogu? Na te pytania, a także sporo innych odpowiemy w trakcie naszej rozmowy. Zapraszam do słuchania! Książkę Magdy można kupić na stronie www.czwartytrymestr.pl Możecie śledzić Magdę na instagramie: https://www.instagram.com/wymagajace_pl/ Oraz zapoznać się z jej platformą: https://www.parentflix.pl/
22. Pasztet X Anna, czyli rozmawiamy o tym, jak zrobić aborcję w Wiedniu
2022/01/25
Oddaję w Wasze ręce rozmowę z asystentką aborcyjną z Wiednia, która pracuje w jednym z tamtejszych ambulatoriów. Anna opowiada nam o tym, jak wygląda cały proces przeprowadzania terminacji ciąży za granicą, jaka jest jej rola w tej procedurze. To także rozmowa o tym, jak różnią się nasze systemy opieki zdrowotnej oraz o tym, kto najczęściej korzysta z takich zabiegów.  #aborcja #prawakobiet #aborcjazagranica 
21. 10 rzeczy, które chciałabym wiedzieć ZANIM zostałam mamą...
2021/12/21
Odcinek poświęcony rozważaniom na temat tego, co chciałoby się wiedzieć PRZED zostaniem rodzicem. W tym odcinku postanowiłam oprzeć się nie tylko na własnych doświadczeniach, ale także zapytać Was na Instagramie, co było dla Was trudne albo wręcz mega pozytywnie Was zaskoczyło. Myślę, że znajdziecie w tym odcinku trochę otuchy. Zapraszam do słuchania!  Ten materiał powstał we współpracy z marką #LupiluPremium - producentem pieluch i pantsów, które można kupić w sieci Lidl. 
20. Pasztet X Fundacja Rodzic w Mieście, czyli z Karoliną Bury rozmawiamy o tym, czy matki chcą wrócić do pracy?
2021/08/05
Wraz z Karoliną Bury, wiceprezeską fundacji Rodzic w Mieście rozmawiamy o raporcie Macierzyństwo a aktywność zawodowa. Raport z badania. Ile mam deklaruje, że chce wrócić do pracy? Jakie widzą przeszkody? Czy powrót do życia zawodowego wydaje im się atrakcyjny? Co mogą zrobić pracodawcy, żeby ich firmy były bardziej przyjazne rodzicom? Tego wszystkiego dowiecie się z naszej rozmowy. Zapraszam serdecznie! Więcej o fundacji Rodzic w Mieście dowiecie się z ich strony www oraz fanpage na FB.  Tutaj link do raportu  #macierzyństwo #mamapracujeiwychowuje #rodzicwmieście #feminizm 

Podcast reviews

Read Pasztet Podcast podcast reviews


0 out of 5
0 reviews

Podcast sponsorship advertising

Start advertising on Pasztet Podcast relevant audience podcasts


What do you want to promote?