1592512880
Root Cause by Vived

Advertise on podcast: Root Cause by Vived

Categories
Country
United States
This podcast has
18 episodes
Language
Polish
Publisher
Vived
Explicit
No
Date created
2021/10/28
Latest episode
2026/02/06
Average duration
55 min.
Release period
111 days

Description

Świat IT pełen jest dobrych rozwiązań, które chętnie kopiują inne branże, ale też zjawisk, które ocierają się o absurd. Pośród pojawiających się niemal z dnia na dzień nowych technologii, frameworków czy też sposobów na organizację pracy, łatwo jest paść ofiarą własnej ciekawości. Dlatego w tej audycji rozkładamy na czynniki pierwsze wszystko, co w IT jest tematem ognistej debaty. Za każdym razem w pięcioosobowym, rotacyjnym składzie, za każdym razem dążąc do przyczyny tego zjawiska. Przygotowanie: Vived (https://vived.io) Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)

Unlock Root Cause by Vived podcast Email contact info,
Listeners & Audience details

Email contact information

Direct podcast contact details

Listeners

Audience numbers & engagement insights

Audience details

Podcast Insights

Social media

Check Root Cause by Vived social media presence


Podcast episodes

Check latest episodes from Root Cause by Vived podcast


s03e02 - Z czym zostawił nas 2025, cześć druga, też ejajowana
2026/02/06
Po dwóch tygodniach wracamy do Was! CTO VirtusLab, Paweł Dolega (tego Pana jeszcze nie znacie) i Artur Skowroński zebrali się przez święta i postanowili podsumować mijający rok. Kontynuujemy nasze podsumowanie roku, tym razem wchodząc na poziom nieco bardziej "meta". Jeśli spodobał Wam się odcinek pierwszy, myślę że drugi też przypadnie Wam do gustu. PS: Tak, znowu całość jest nieco "ucięta" w końcówce - dotarł do nas feedback. To jest coś co w całym naszym słowotoku musimy się jeszcze nauczyć, bo ponoć podcastera poznaje się nie po tym jak zaczyna a jak kończy... czy jakoś tak. Przynajmniej wiecie że jesteśmy prawdziwymi ludźmi a nie modele multimodalnym 😉
s03e01 - Z czym zostawił nas 2025, cześć pierwsza, ejajowana
2026/01/23
Przyznajcie, tego się nie spodziewaliście! CTO VirtusLab, Paweł Dolega (tego Pana jeszcze nie znacie) i Artur Skowroński zebrali się przez święta i postanowili podsumować mijający rok. Mamy nadzieje, że to podsumowanie się spodoba, bo to dopiero pierwsza część - trochę nam się ulało. Bo wiecie, to co świat potrzebował w roku 2026 to kolejnego podcastu technologicznego z gadającymi głowami - ale mamy nadzieje, że te głowy lubicie 😁
Digest #5 - Czy Digital Service Package wyrzuci Apple z Europy? (KONIEC SEZONU)
2022/07/18
W dzisiejszym, kończącym pierwszy sezon Root Cause by Vived Digest, rozmawiamy o tym, jak Unia Europejska planuje okiełznać(?) Big Techy, ale również o Uberze, ostatnich problemach giełdowych, a także Elonie Musku. Zaraz po nagraniu przychodzi zaś czas na wakacje (mamy nadzieję, że zasłużone!). Widzimy się ponownie jesienią!
Digest #4 - Najlepsze smaczki z StackOverflow Developer Survey 2022
2022/07/04
Jeżeli lubicie statystyki dotyczące tego, jak pracują programiści na całym świecie, StackOverflow Developer Survey to pozostaje najciekawszym oknem na ten świat. Od lat ta najpopularniejsza platformowa społecznościowa(?) naszej branży zbiera od swoich użytkowników dane o ich cechach, praktykach i preferencjach. W dzisiejszym odcinku analizujemy dla Was to, co znalazło się w najnowszej edycji.
Digest #3 - Winter is Coming... przynajmniej po Crypto
2022/06/20
Cześć, witamy Was po przerwie w nowym formacie podcastu Root Cause by Vived, który nazwaliśmy "Digest". Spotykamy się tutaj w co drugi poniedziałek, aby dyskutować o wszystkim, co wydarzyło się w świecie IT w ostatnich tygodniach. Każdorazowo, wychodzimy poza oczywiste, nadając pojawiającym się nagłówkom szerszy kontekst. W dzisiejszym odcinku: Ostatnia z serii dużych konferencji - co ciekawego u Apple? Coinbase zwalnia, wartość kryptowalut leci na łeb na szyje... co dalej z rynkiem? Angular 14 i Kotlin 1.7
Digest #2 - Czy Digital Services Act skruszy monopol Safari?
2022/06/06
https://vived.io/digest-2-czy-digital-services-act-skruszy-monopol-safari/ Cześć, witamy Was po przerwie w nowym formacie podcastu Root Cause by Vived, który nazwaliśmy "Digest". Spotykamy się tutaj w co drugi poniedziałek, aby dyskutować o wszystkim, co wydarzyło się w świecie IT w ostatnich tygodniach. Każdorazowo, wychodzimy poza oczywiste, nadając pojawiającym się nagłówkom szerszy kontekst. W dzisiejszym odcinku: Co ciekawego pokazano na Microsoft Build? PS: Copilot comes back Czym jest Digital Services Act i jaki może mieć wpływ na iOSa oraz Big Techy? Społeczność Javowa rozmawia o Loomie, a my wraz z nią.
Digest #1 - Czy czeka nas spowolnienie w branży?
2022/05/23
https://vived.io/digest-1-czy-czeka-nas-spowolnienie-w-branzy/ Cześć, witamy Was po przerwie w nowym formacie podcastu Root Cause by Vived, który nazwaliśmy "Digest". Spotykamy się tutaj w co drugi poniedziałek, aby dyskutować o wszystkim, co wydarzyło się w świecie IT w ostatnich tygodniach. Każdorazowo, wychodzimy poza oczywiste, nadając pojawiającym się nagłówkom szerszy kontekst. W dzisiejszym odcinku: Koniec boomu w branży?  Jest trafia do OpenJS Foundation  JDK 19 będzie mocarne 💪 Co przyniosło Google I/O?
#10 - O przyszłości. ML, prawodawstwo i NoCode (koniec sezonu)
2021/12/31
Tematy, które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-10-ac   Mamy Sylwestra, czyli moment żegnania tego co było, ale też patrzenia w przyszłość. I to właśnie robimy w tym odcinku - bawiąc się w futurystów, zastanawiamy się nad kierunkiem w którym branża IT zmierza. Będzie dużo o ML, ale zahaczymy również o prawodawstwo i NoCode (ominęliśmy Web3, bo o tej rozmawialiśmy już we wcześniejszych epizodach).  To też już ostatni odcinek... pierwszego sezonu. W związku z tym chcieliśmy podziękować, że byliście z nami przez te ostatnie dziesięć tygodni i wraz z nami udaliście się na wycieczkę przez różne aspekty świata IT. Nasz podcast wróci już niedługo, możliwe że w nieco odmienionej formie! Stay Tuned! Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)
#9 DevOps, MLOps, SecOps - dlaczego wszyscy w IT zaczęli "opsować"?
2021/12/24
Tematy, które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-9-ac Rozwój infrastruktury to rozwój nowych specjalizacji - od rozwiązań takich jak DevOps nie można już się odwrócić. Jednak jaką motywację mają ludzie do zostawania DevOpsami? Czy warto stosować rozwiązania Serverless? I co to znaczy globalnie dla branży? O tym w dzisiejszym odcinku opowiedzą Tomek Borowicz, Łukasz Małocha i Artur Skowroński. Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)
#8 Jak to jest z tą pracą zdalną, czyli „Jeden Rabin powie tak…”
2021/12/17
Tematy, które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-8-ac Jak przejście całego świata IT na pracę zdalną miało wpływ na skuteczność jej wykonywania? Co jako organizacje możemy wciąż robić lepiej? Czy faktycznie nie chcemy wracać do biur, a w świecie Remote First tak łatwo jest dostać zdalne stanowisko w Dolinie Krzemowej? O tych i wielu innych tematach w dzisiejszym odcinku rozmawiać będą Dominik Janik, Łukasz Małocha i Artur Skowroński. Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)
#7 Jak język programowania potrafi zdeterminować karierę?
2021/12/10
Tematy, które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-7-ac Wybór języka programowania to pierwszy dylemat przed rozpoczęciem kariery w IT. Czy są lepsze i gorsze wybory na początek? Jak się do tego zabrać najbardziej efektywnie? I przede wszystkim - jakie kryteria pomogą Ci zdecydować, od którego zacząć? O tym w dzisiejszym odcinku opowiedzą Tomek Borowicz, Dominik Janik i Artur Skowroński. Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)
#6 Każdemu jego narkotyki - czyli o źródłach wiedzy w IT
2021/12/03
Tematy, które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-6-ac Książki, kursy, szkolenia i szwagier - każdy woli poszerzać swoją wiedzę w inny sposób. Tym czasem newsów jest coraz więcej, frameworki się mnożą, a wszystkim trudno nadążyć za tym, co zrobić z nowymi zabawkami i jak rozwijać swoje kompetencje w nowych dziedzinach w IT. Dziś opowiedzą o tym Dominik Janik, Łukasz Małocha i Artur Skowroński wraz ze swoim kącikiem książkowym. Zostańcie do końca! Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)
#5 Dlaczego żaden proces w IT nie działa i czemu Turkus też nie zbawi branży?
2021/11/26
Tematy, które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-5-ac Mimo, że o turkusowych organizacjach mówi się coraz więcej, to wciąż nie jesteśmy w stanie zmierzyć zalet tego modelu zarządzania. Czy turkus to lepszy kolor niż pomarańcz? I w jakich firmach samo zarządzanie i samoorganizacja działają najlepiej? Te teorie skonfrontują w dzisiejszym odcinku Dominik Janik, Łukasz Małocha i Artur Skowroński. Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)
#4 Blockchain, NFT i Metaverse - technologiczna przyszłość, czy zwykłe buzzwordy?
2021/11/19
Tematy, które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-4-yt Jakie rozwiązania blockchain mają faktyczną wartość rynkową? Jaka jest najbardziej absurdalna rzecz sprzedana jako NFT? I jak wytłumaczyć  Metaverse swoim rodzicom? Między innymi o tym (ale nie o kryptowalutach) dzisiaj rozmawiać będą Dominik Janik, Piotrek Janczyk i Artur Skowroński. Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)
#3 Mid, Senior i co… szklany sufit? Jak wyglądają ścieżki rozwoju w IT?
2021/11/12
Tematy które poruszyliśmy w odcinku, ale zasługują na rozwinięcie znajdziecie też tutaj: https://bit.ly/vived-rc-3-ac Studia, szkoły programowania, kursy online, książki i wiele, wiele repozytoriów - to tylko kilka odcinków drogi, jaką można przejść wchodząc w świat IT. Czy są lepsze i gorsze sposoby nauki? I jaką drogą najlepiej iść, żeby być więcej niż klepaczem kodu? Między innymi o tym opowiedzą w odcinku Piotr Janczyk, Łukasz Małocha i Artur Skowroński. Produkcja i realizacja: Earborne Media (https://earbornemedia.com)

Podcast reviews

Read Root Cause by Vived podcast reviews


0 out of 5
0 reviews

Podcast sponsorship advertising

Start advertising on Root Cause by Vived relevant audience podcasts


What do you want to promote?